COVID-19 Krizi, Remote Yazılımlar ve Uzaktan Hizmetler

 

Yazılımı Kullanma Şeklimiz Dönüşüyor

Corona Virüs’ten doğan kriz, yaşam tarzımızı önemli bir şekilde etkiledi. Sorunun uzun bir zaman diliminde çözülememesi, salgının yayılmasını önlemek için evde kalmak zorunluluğu ile birlikte hayatlarımızı evlere sığdırma zorunluluğu getirdi.

Evde kalınan süreçlerde ilk dalgayı internet üzerinden hissettik. Akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri cihazlar ile internet kullanımı inanılmaz seviyelere ulaştı. Herkes dikkatini internete ve burada yapabilecekleri etkinliklere verdi.

İkinci dalga işlerin eve taşınması ile yazılım dünyasında hissedildi. Çünkü yazılım ile çoğu şey elinizin altına getiriliyor. Çalışma ortamlarından, eğitime ve evde kalan herkesin kullandığı uygulamaların çoğuna olan talep artışı yazılımcıları burada bir dönüşüm ve gelişime yöneltti.

 

Remote (Uzaktan) Yazılımlar Aldı Başını Gidiyor

On yıl öncesine kadar yazılım, hayatımıza birçok pratik ve kullanışlı çözümler sunarak dünyayı etkisi altına aldı. Yazılımla neredeyse her işimizi çözmeye başladık ve kullanım alanı gittikçe genişledi.

Bu günümüz içinde geçerli. Ama bu aralar büyük bir evrimin bir sonraki adımına tanıklık ediyoruz. Corona Virüs’ün oluşturduğu kriz ile birlikte Remote Yazılımlar Dünyayı ele geçirmeye başladı bile. Şimdi yazılımın odak noktası uzaktan yapılabilecek her iş ve her hizmete doğru yöneliyor.

Yazılımdaki bu dönüşümü yönlendiren ise bu sefer teknoloji değil, yaşam tarzımızdaki değişiklik oldu.

Yazılım Pazarında Dört Büyük Trend

Evden çalışmak güzeldi, şimdi ise bir zorunluluk. Ama dünya sadece evden çalışmakla kalmıyor. Öğreniyor, eğleniyor, uzaktan hizmet alıyor. Ve tüm bu olanlar yazılım pazarındaki yeni trendleri belirledi bile:

Uzaktan Çalışma
Uzaktan Öğrenme
Uzaktan Eğlence
Uzak Hizmetler

Tüm bu eğilimler internet kullanımındaki keskin artışlarla desteklenmektedir. Kabaca 5 milyar insanın cep telefonu var ve Cloudflare, İtalya’nın çevrimiçi trafiğin% 20–40’ında bir artış gördüğünü bildirdi. Amsterdam, Londra ve Frankfurt gibi şehirler sadece 9 Mart 2020’de% 10–20 arttı.

Uzaktan Çalışma Gitgide  Büyüyor
Uzaktan çalışma yazılımlarının trend olması ve öngörülebilir bir gelecek vazgeçilmez olarak düşünülmesi kaçınılmaz. Corona Virüs krizinin ortasında sesli ve görüntülü konferanslar neredeyse herkes tarafından kullanılmaya başlandı.

Google, son beş yılın konunun hiçbir şey olmadığı gibi görünmesini sağlayan uzaktan çalışma, uzaktan iş ve evden çalışma talebini gösteriyor.

İş ve Çalışma Hayatımızın Geleceği

“Gereklilik buluşun anasıdır.” Bu sebeple önümüzdeki gelecekte daha fazla sektör işlerini çevrim içi ortama taşıyacak. Tekliflerini, sözleşmelerini çevrim içi halletmenin yollarını arayacak. Bu arayış yazılımcıları bu tarz uygulamalar yapmaya ve bu pazara girmeye yönlendirecek.

 

Uzaktan Öğrenme

Beyaz tahta, uzaktan destek yazılımı, uzaktan eğitim ve öğretim ve VPN’lere olan ihtiyaç artık gerçekten meyvelerini veriyor. Bir nesil uzaktan öğrenmeye uyumlanmaya başladı bile. Bu uygulamalardaki başarılar arttıkça, bu tarza yönelik taleplerde artmaya başlayacaktır. Belkide sistem artık bu yöne doğru bir geçişe hazırlanmalı.

 

Uzaktan Hizmetler

Ufukta, ev fitness, ev yoga, özel ders ve çoğu derslerin canlı akışı gibi kategoriler görüyoruz.

Önceki her kriz gibi, Corona Virüs krizi de yeni eğilimleri, davranışları ve teknolojiyi doğuracaktır. Gördüğümüz geniş bant internetten bu yana tüketici davranışındaki en büyük değişimin başlangıcıdır.

Her işletme, video konferans, dağıtım veya diğer bulut tabanlı hizmetler yoluyla insanlara nasıl uzaktan hizmet edebileceklerini sormak ve bunlara ulaşma zorunda kalacak.

New Bilişim Teknolojileri olarak bizlerde sizler evlerinizdeyken uzaktan erişebileceğiniz hizmetler üretmeye başladık bile.

Corono virüs ile birlikte dört duvar arasında hareketsiz kaldığımız, hem fiziki hem de ruhsal sağlığımızı korumamızın öneminin arttığı bu zamanda sizler için Yoga Rehberi adında, telefonlarınıza indirip basit yoga hareketlerini yapabileceğiniz bir uygulama geliştirdik. Uygulama temel yoga hareketlerini içerip yeni başlayanlar için, kadın erkek ayrımı olmadan kullanılabilmektedir.

Sizlerde hayatınıza bir değer katmak, ruhsal ve fiziksel sağlığınızı korumak için bir adım atmak isterseniz. Şimdilik AppStor’da daha sonrada GooglePlayden indirebileceğiniz uygulamamızla tanışabilirsiniz.

Ayrıca kendi eğitim uygulamanızı da hazırlatmak isterseniz New Bilişim Teknolojileri olarak bizlere 0 212 854 00 54 numaralı telefonumuzdan veya internet sitemizden ulaşabilirsiniz.

New Bilişim Teknolojileri olarak bizler de Coronavirus için sorumluluklarımızı yerine getiriyor ve “Evde Kal” çağrısına elimizden geldiğince uyuyoruz. Sizlerde Dünya ve sağlığınız için evde kalın.

 

Open chat
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?