Lamborghini’nin ilk elektrikli aracı Sian tanıtıldı

Lamborghini ilk elektrikli aracı Sian, İtalyan markanın şimdiye kadarki en güçlü süper otomobili olarak karşımıza çıktı.

Yeni modeli ile dikkatleri üzerine çeken italyan otomobil üreticisi Lamborghini, birçok kez olduğu gibi otomobil tutkunlarını heyecanlandırmaya devam ediyor.

Yeni model Lamborghini Sian, Lamborghini’nin şimdiye kadar ürettiği en hızlı otomobil unvanına sahip olmayı başardı!
Lamborghini tarafından yapılan açıklamada, yeni modelin lansmanının 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirileceği belirtildi.

Lamborghini Sian’nın kaputunun altında, 6.5 litrelik atmosferik V12 motor yer almakta. 48 voltluk hafif hibrit sistem tarafından desteklenen motor, maksimum 819 bg güç üretiyor.

Lamborghini Sian sahip olduğu güç değerleri ile şimdiye kadar üretilen en güçlü Lamborghini modeli unvanına sahip olmaya hak kazanıyor.

Yedi ileri otomobil şanzıman sistemine sahip olan ve burada milisaniye vites geçişleri sunan araç, 0’dan 100 km/s hıza sdece 2,8 saniyede ulaşabiliyor.

Maksimum hız değeri 350 km/s olarak sabitlenen Sian, 30-60 km/s ve 70-120 km/s hızlanmalarını sırasıyla 0.2 ve 1.2 saniyede tamamlayarak, bu noktada da SVJ modelini geride bırakmayı başarıyor.

Siyah ve turuncu rengin tercih edildiği kokpit alanı ile adeta bir bilim kurgu filminden çıkmış gibi görünen otomobil, dijital gösterge takımı taşıyor ve merkezinde dikey yerleştirilmiş bir ekran ile bizleri karşılıyor.

Ayrıca arka bölümünde altı adet altıgen LED far bulunan aracın, egzoz çıkışlarının da aynı şekille dizayn edilmiş olduğu görülüyor.

Merak edenler için söyleyeyelim;
Otomobilin arka kanatçıkları üzerinde yer alan “63” sayısı firmanın üreteceği örneklerin adedini gösteriyor.
Yalnızca 63 müşterinin sahip olabileceği Lamborghini Sian’ıntam 3.6 milyon dolar fiyat etiketi taşıyacak olduğunu ayrıca belirtelim.

Open chat
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?